W związku z obchodzonym w dniu 24.10.2014 r. Świętem Budowlanych naszej Izby, chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i uroczyste świętowanie, jednocześnie poniżej prezentujemy treść artykułu, który ukazał  się w Nowinach Gliwickich z okazji odbytej uroczystości.

„W piątek 24.10.2014 r. przy okazji Święta Budowlanych Związek Pracodawców Budownictwa w Gliwicach obchodził 20-lecie istnienia. Jubileusz celebrowany był już pod nowym szyldem – Śląskiej Izby Pracodawców. To następca prawny ZPB w Gliwicach.

Przekształcenie w Izbę stało się potrzebą wynikającą z zainteresowania pracą związku wielu podmiotów gospodarczych niezwiązanych bezpośrednio z budownictwem, a chcących mieć możliwość udziału w tworzeniu i opiniowaniu projektów rozwiązań o charakterze szerszym niż tylko budowlanym. Izba otworzyła się w ten sposób na podmioty gospodarcze i instytucje spoza branży budowlanej.

Święto Budowlanych zgromadziło wielu znamienitych gości. Pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, wojewódzkiej i samorządowcy z naszego terenu. Byli również reprezentanci służb mundurowych i wielu innych instytucji.

– Drodzy budowlańcy, należą się wam słowa dużego uznania i szacunku – zwrócił się do zebranych Antoni Falikowski, prezes Śląskiej Izby Pracodawców.

– Pamiętamy o tym, że ten szacunek i uznanie nie są nam dane na stałe, musimy się o pozytywny wizerunek troszczyć i zapracować nań sami dobrą, codzienną pracą.

Tradycyjnie, podobnie jak w latach poprzednich, podczas uroczystości nagrodzono wiele osób. Złote medale za długoletnią służbę przyznane przez Prezydenta RP otrzymali: Jerzy Woźniak , Paweł Świentek, Jerzy Balon i pośmiertnie Mieczysława Widera. Medale za zasługi dla budownictwa odebrali: Ilona Berenz, Jolanta Idzik, Piotr Wieczorek, Roman Wybierek.

Wręczono również złote i srebrne odznaki im. Króla Kazimierza Wielkiego nadane przez kapitułę Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości w Warszawie. Wśród odznaczonych złotą odznaką znaleźli się m. in. prezydenci: Gliwic Zygmunt Frankiewicz i Knurowa Adam Rams oraz prezes zarządu „Nowin Gliwickich” Joanna Nawratil-Ludwiczak.”

Odznaczeni zostali również: Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego p. Jan Spychała oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach p. Gabriela Lenartowicz.

_DSC6273_DSC6286_DSC6293_DSC6310_DSC6282_DSC6317_DSC6326_DSC6320